Nasi mali bohaterowie, czyli co dzieci robią w domu?

beko blog

 

Dzieci… kochani mali ludzie, którzy uczą się od nas świata.

Czy jest coś słodszego od małego brzdąca, który rozsmarował czekoladę na nowo pomalowanej ścianie? :) Nasze dzieciaki to w dużej mierze kochane kłopoty, ale często też nasi mali pomocnicy. W czym tak naprawdę pomagają dzieci i czy w ogóle to robią? Marka Beko postanowiła to sprawdzić w swoim Wielkim Badaniu, pytając o domowe zwyczaje Polaków. Jakie technologie dbają o bezpieczeństwo dzieci w domu?

Zabawa w dorosłych

Okazuje się, że aż 73% dzieci pomaga swoim rodzicom w obowiązkach domowych. Czym dokładnie zajmuje się nasze potomstwo? Najczęściej jest to sprzątanie – 64% podopiecznych uczestniczy w robieniu porządków. Następne są zakupy spożywcze – 37% i gotowanie – 30%. Najmniej dzieci pomaga w praniu – robi to tylko 17% z nich. Co ciekawe ich pomoc w obowiązkach domowych deklaruje większy odsetek mieszkańców wsi oraz najmniejszych miast.

bekoinfo_16_1b

Bezpieczna kuchnia dla twoich dzieci

30% dzieci ankietowanych pomaga w gotowaniu. Jak ustrzec małych pomocników przed niebezpieczeństwami w kuchni? Beko ma kilka „patentów”, które sprawią, że gotowanie będzie dla dzieci bezpieczną przygodą.

Jednym z nich jest technologia indukcyjna, która sprawia, że sama powierzchnia płyty nie nagrzewa się (robi to tylko w miejscu postawienia naczynia – nagrzewa się od niego). Z kolei widoczny wskaźnik ciepła resztkowego pokazuje czy powierzchnia oraz pole grzewcze są nadal gorące. Obie technologie chronią skutecznie przed poparzeniem. Z kolei zabezpieczenie przed zalaniem powoduje, że płyta automatycznie wyłącza się, gdy na  powierzchni panelu kontrolnego rozleje się ciecz. Wyda ona sygnał dźwiękowy, po czym odetnie zasilanie chroniąc przed zwarciem.

Osobom zabieganym przyda się natomiast funkcja timera – czasomierza ułatwiającego przygotowywanie posiłków, ponieważ nie trzeba pilnować czasu gotowania potrawy. Strefa gotowania wyłączy się automatycznie po upływie nastawionego czasu. Rodzice małych dzieci mogą skorzystać z elektronicznej blokady dostępu, która uniemożliwia przypadkowe uruchomienie urządzenia przez dziecko. Kolejnym zabezpieczeniem przed oparzeniem są tzw. zimne drzwi w piekarnikach. Oznacza to, że temperatura zewnętrznej szyby drzwi piekarnika, dzięki poczwórnej warstwie szkła, nie nagrzewa się do wysokich temperatur.

 

Bezpieczne i komfortowe pranie

Ponad połowa respondentów (59%) chciałaby mieć w swoich pralkach program do prania ubrań dla alergików i dla dzieci. Największe zapotrzebowanie na tego typu technologie zgłaszają osoby w wieku 26–33. Właśnie z myślą o nich został stworzony program Beko BabyProtect. Jest on przeznaczony do higienicznego prania ubranek niemowlęcych oraz odzieży osób cierpiących na alergie skórne. Poprzez wydłużone pranie w wyższej temperaturze oraz dodatkowe i intensywne płukanie eliminuje bakterie i dokładnie pozbywa się środka piorącego.

Rodzice małych dzieci docenią też technologię ProSmart Inwerter – jest to nowej generacji silnik inwerterowy montowany w pralkach Beko. Jest on gwarancją komfortu w domu. Umożliwia płynną zmianę prędkości obrotowej, dzięki czemu nawet programy szybkie są skuteczne i oszczędne, a przede wszystkim pralka pracuje ciszej, żeby nie budzić tych, którzy potrzebują dużo snu i spokoju.

bekoinfo_16_2

Jak dobrze Polacy znają swoje sprzęty AGD? Jak długo zajmują im obowiązki domowe? Znajdź odpowiedzi na te i inne pytania na stronie z wynikami Wielkiego Badania Beko smart.beko.pl/artykuly/

Oszczędzaj cenny czas, poznaj domowe triki Beko! Wejdź na http://smart.beko.pl/smart-video/ i zobacz video porady.

Wyniki podane w artykule opracowane są na podstawie badania opinii przeprowadzonego na stronie internetowej marki Beko www.smart.beko.pl – Wielkie Badanie Beko, 2017 r.

2 Comment

  1. Beko to świetna marka i do tego w ludzkiej cenie. Niedawno kupiliśmy pralkę prostaty inwerter i dopiero jak żadna wcześniej a przy dwóch chlopcach jest co prać

    1. *Prosmart inwerter

Dodaj komentarz