4 grudzień

4 gru 5

 

Wtorek

Dziś temat kluczowy podczas przygotowań świątecznych – PREZENTY!!!

Jeżeli jeszcze nie myślałaś i nie kupiłaś prezentów, to jest to ostatni moment, aby pomyśleć o nich na spokojnie. Nie czekaj na ostatnie dni, kiedy to wszyscy spóźnialscy będą biegać po sklepach i wówczas możesz kupić coś nieprzemyślanego i nie do końca trafionego. Dziś usiądź spokojnie, zrób listę propozycji prezentowych dla wszystkich członków rodziny. Najgorszy scenariusz, to zakupy w pośpiechu, kiedy już wiele towarów jest wykupionych, kiedy brakuje rozmiarów, kolorów i zamiast kupić coś wyjątkowego, zadowalamy się czymś przeciętnym. Przeżyłam takie Święta i takie zakupy i powiedziałam sobie, że nigdy więcej. Moi najbliżsi zasługują na wyjątkowe prezenty. Uwaga – wyjątkowe – nie znaczy mega drogie. Jeżeli masz plan i czas , to możesz znaleźć prawdziwe perełki w bardzo dobrych cenach!!! I ja od lat jestem mistrzynią takich okazji, zawsze mam oczy i uszy szeroko otwarte, ponieważ nie sztuką jest wydać fortunę, sztuką jest kupić coś fajnego, oryginalnego, co autentycznie ucieszy obdarowanego.

Dla każdego wpisz kilka opcji, wówczas będziesz mieć wybór i w sklepie nie będziesz się niepotrzebnie stresować, jeżeli się okaże, że nie ma już apaszki w ulubionym kolorze Twojej Mamy. W zakupach, jak w życiu, trzeba mieć  plan A, B, C , a nawet D J A wówczas nie wpadniemy w panikę, jeżeli okaże się, że torebka , o której marzyła mama, już została wykupiona. Zawsze mam kilka pomysłów na każdą osobę i jeżeli wpadam do sklepu i okazuje się, że swetry w rozmiarze męża zostały wykupione, to nie wpadam w panikę, tylko kieruję się na dział piżam J a w ostateczności wiem, że ucieszy go nowa koszula, krawat, krem, książka, a nawet kolorowanki antystresowe – to mój plan Z :)

 

Prezenty dla dzieci to oddzielny temat.

Już wiemy, o czym marz a dzieci, listy do Mikołaja sporządzone i wydawać by się mogło, że wszystko jest jasne. Ale … nagle 2 dni przed wigilią dziecko ogląda reklamę w telewizji i totalnie zmienia swoje marzenia i pisze nowy list!!! I co wtedy???

Ja mam taktykę, że prezenty wymyślam i kupuję wcześniej, z zupełnie wiadomych powodów, ale zawsze zostawiam sobie do kupienia 1 prezent na ostatnią chwilę, na takie właśnie wypadki, kiedy telewizja podsunie moim najmłodszym nowy pomysł. Żeby Mikołaj sprostał :)

A po za tym uwierzcie mi, że od lat mam taktykę, żeby kupować kilka prezentów, a nie jeden duży i drogi. Dzieci nie znają wartości pieniądza i cieszą się nawet z drobiazgów, a lubią, kiedy mają dużo odpakowywania J Warto też już wcześniej tłumaczyć dzieciom, że Święta nie oznaczają tylko prezentów, że na odpakowywaniu prezentów nie kończy się świąteczny nastrój, że trzeb a cieszyć się nawet z drobiazgów, że są dzieci na świecie, które nawet nie marzą o nowej zabawce. Uczmy dzieci wrażliwości i umiejętności doceniania każdego, nawet małego prezentu . To jest na to idealny moment. A wówczas nie będzie płaczu, kiedy wśród prezentów zabraknie lalki za 500 zł, albo klocków lego za 2000 zł. Tak, o dziwo , takie zabawki też są do kupienia.

 

Dziś jest też ten czas, taki ostatni moment, jeżeli chcesz zrobić zakupy przez internet.

Nie chcesz potem się zamartwiać, czy przesyłka dotrze na czas. W tym roku, 4 grudzień to wtorek. Wykorzystaj go przyjemnie na planowaniu prezentów. Zamawiaj i ze spokojem oczekuj przesyłki :)

Prezenty, prezenty to nie wszystko, ale jednak bez nich trudno sobie wyobrazić Święta. Wystarczy drobiazg, symbol pamięci, chęć sprawienia przyjemności najbliższym. To my znamy ich najlepiej, wiemy, co , komu sprawi przyjemność. I to się liczy najbardziej :)

Dodaj komentarz